Top
Секція здоров’я очей

Сухість очей і тривала робота за екранами

СУХІСТЬ ОЧЕЙ І ТРИВАЛА РОБОТА ЗА ЕКРАНАМИ

Через свою професію ви зобов’язані проводити кілька годин перед екраном комп’ютера. Останнім часом ви відчуваєте печіння в очах. Очі сльозяться, зір нечіткий, часом стає розмитим, і ви відчуваєте потребу потирати очі неприродно часто. Ці події можуть бути пов’язані з тривалим перебуванням перед екраном. Ви, мабуть, страждаєте від того, що лікарі називають “СИНДРОМ СУХОГО ОКА”.

ЩО СПРИЧИНЯЄ СУХІСТЬ ОЧЕЙ?

Сльози зволожують, змащують і очищають поверхню ока. Вони вимивають пил і мікроорганізми, які атакують поверхню ока. Тривала робота за екраном зменшує частоту моргання. Ви дивитесь приблизно 30000 разів на екран, клавіатуру та документи, а частота закриття та розкриття повік падає з 10-12 приблизно до 7 на хвилину. Ця зменшена частота моргання зменшує кількість слізної плівки та викликає візуальний дискомфорт. Коли сліз занадто мало, з’являється Синдром Сухого Ока. Око стає вразливим до інфекцій та травм.

ЯК ЗНИЗИТИ ВТОМЛЮВАНІСТЬ ОЧЕЙ?

Подумайте про поліпшення умов праці перед екраном! Поява цих симптомів дуже часто пов’язана з неправильним використанням екрану.

1) Розгляньте оточення Вашого робочого місця та перевірте своє положення перед екраном.

2) Налаштуйте безпечну для очей яскравість і контрастність екрану.

3) Підтримуйте екран чистим, щоб уникнути відблисків. Екрани проти відблисків уже існують!

4) Не забувайте зменшувати час безперервної роботи за екраном, РОБІТЬ КОРОТКІ БРЕЙКИ (5 хвилин на годину або 15 хвилин кожні дві години), щоб Ваші очі змогли трохи перепочити.

У ВИПАДКУ ПОСТІЙНО ВИНИКАЮЧОГО СИНДРОМУ СУХОГО ОКА ЗВЕРНІТЬСЯ ДО ОФТАЛЬМОЛОГА.

Більше інформації про сухість очей: