Top
Секція здоров’я очей

Що таке трегалоза?

Що ви знаєте про трегалозу?

Що ви знаєте про трегалозу?

Трегалоза – це природний цукор, який міститься в певних тваринах і рослинах. Він використовується в декількох секторах, особливо в офтальмології, завдяки своїм численним корисним для здоров’я властивостям. Молекула трегалози, відома своїми захисними, мастильними та зволожуючими властивостями, є природним цукром зі стабілізуючими та захисними властивостями мембрани, запобігаючи денатурації білка та деградації ліпідів. У цій статті розповідається про трегалозу: її визначення, властивості та використання.

Що таке трегалоза?

Трегалоза – це природний цукор, присутній у багатьох живих організмах, таких як рослини, гриби, бактерії та безхребетні. Речовина утворюється з двох молекул глюкози, пов’язаних між собою. У науковій термінології це визначається як дисахарид.

Трегалоза виробляється певними організмами для боротьби зі стресовими ситуаціями або екстремальними умовами, такими як спека, холод, окислення або зневоднення. Вона зберігає клітинну цілісність організмів, має багато властивостей з точки зору користі для здоров’я.

ПРИРОДНИЙ ПРИКЛАД ТРЕГАЛОЗИ: ТРОЯНДА ЄРИХОНУ

Троянда Єрихона , також відома як «рослина воскресіння» – це прекрасний приклад корисних властивостей трегалози. Наявність трегалози надає цій рослині здатність переносити періоди зневоднення, які можуть тривати кілька років, і після яких вона може дуже швидко ожити. Рослина може пережити майже повне висихання без будь-яких пошкоджень, оскільки трегалоза є дуже цінним природним біопротектором, який може підтримувати життя певних організмів.

ЯКІ ВЛАСТИВОСТІ ТРЕГАЛОЗИ?

Властивості трегалози множинні. Вона впливає на організми по-різному:

·       діє як регулятор, який контролює осмотичний тиск та концентрацію солі в біологічних рідинах (кров, сеча тощо).

·       є стабілізатором білків, запобігаючи їх денатурації та агрегації, спричинені стресовими ситуаціями в екстремальних умовах.

·       підтримує баланс деяких компонентів клітинної мембрани, які називаються фосфоліпідами..

·       виробляється під час процесу, відомого як агідробіоз (сплячий стан), що забезпечує виживання під час екстремального зневоднення. Цей захисний механізм спостерігається у деяких живих організмів, таких як Троянда Єрихона (див. вище), або родини кактусів.

·       має певні антиоксидантні властивості.

Ось чому трегалозу використовують у багатьох галузях: фармацевтичній, харчовій та косметичній включно.

Троянда Єрихона, яка відроджується завдяки трегалозі – не єдиний організм, що отримує користь від її дивовижних сил. Тардігради (також відомі як водяні ведмеді) також виживають в екстремальних умовах завдяки трегалозі, яка замінює воду в їх клітинах.

 

ВИКОРИСТАННЯ ТРЕГАЛОЗИ В ОФТАЛЬМОЛОГІЇ

Всі ці корисні властивості трегалози були вивчені та широко використовуються в офтальмології, що робить її важливою молекулою, в цьому секторі. Наприклад, вона використовується в сльозозамінниках. Дійсно, якщо затримка води пов’язана з цукрами в метаболізмі рослин, цукри також мають фундаментальне значення у фізіології очної поверхні(1).

ОФТАЛЬМОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ТРЕГАЛОЗИ

Трегалоза відома своїми змащувальними, зволожуючими та захисними властивостями.
Вона має захисну та стабілізуючу дію на клітинні мембрани, запобігаючи денатурації білків та деградації ліпідів, а також відома своїми цілющими якостями та антиоксидантною дією.
Дослідження in vitro довели, що клітини рогівки (зовнішньої оболонки ока), розміщені у висококонцентрованому середовищі (гіперосмотичні), були більш стійкими при обробці розчином трегалози(2).
інші дослідження in vivo, проведені на тваринах із симптомами сухості очей, показали, що закрапування офтальмологічних препаратів, що містять трегалозу, змогло відновити цілісність очної поверхні, а також зменшити запалення. Трегалоза також зменшує вироблення вільних радикалів (молекул, шкідливих для здоров’я)(3)(4)(5). Як результат, трегалоза захищає рогівку.

 

ІСТОРІЯ ТРЕГАЛОЗИ

Офтальмологічні засоби, що містять трегалозу, вперше почали застосовуватися на початку 2000-х років. Мацуо та ін. вперше показали, що розчини трегалози досягли кращих результатів, ніж фізіологічна сироватка, для лікування пацієнтів із Синдромом Сухості Очей від помірного до важкого ступеня.

У випадках Синдрому Сухого Ока трегалоза підтримує нормальну слізну плівку за якістю та кількістю.

ЯК ЛІКУВАТИ СИНДРОМ СУХОГО ОКА?

Теалоз® Дуо – це офтальмологічний розчин з трегалозою , що застосовується у випадках Синдрому Сухого Ока середнього та тяжкого ступеня. Théa поєднує трегалозу з гіалуроновою кислотою (полісахариди, що природно присутні в оці), таким чином поєднуючи позитивні ефекти від цих речовин.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я!
Реклама виробу медичного призначення. Засіб має побічну дію: у поодиноких випадках може спричинювати слабке подразнення очей. Перед застосуванням обов’язково проконсультуйтеся з лікарем та ознайомтеся з інструкцією. Зберігати в недоступному для дітей місці Реквізити декларації про відповідність №UA.TR.0980038-16 до 10 липня 2026. Виробник: Лаборатуар Теа, 12 rue Louis Blériot 63017, Clermont-Ferrand Cedex 2 France, www.laboratoires-thea.com

 

(1) Action mechanism Théalose brochure

(2) Matsuo T. Trehalose protects corneal epithelial cells from death by drying. The British Journal of Ophthalmology 2001; 5: 610-2.

(3) Cejkova J, Ardan T, Cejka C, et al. Favorable effects of trehalose on the development of UVB-mediated antioxidant/pro-oxidant imbalance in the corneal epithelium, proinflammatory cytokine and matrix metalloproteinase induction, and heat shock protein 70 expression. Graefes Arch Clinical Exp Ophthalmol 2011; 8: 1185-94.

(4) Li J, Roubeix C, Wang Y, et al. Therapeutic efficacy of trehalose eye drops for treatment of murine dry eye induced by an intelligently controlled environmental system. Molecular Vision 2012; 18: 317-29.

(5) Cejkova J, Cejka C, Luyckx J. Trehalose treatment accelerates the healing of UVB-irradiated corneas. Comparative immunohistochemical studies on corneal cryostat sections and corneal impression cytology. Histology and Histopathology 2012; 8: 1029-40.