Історія родини Шибре в офтальмології почалася з Поля Шибре,військового лікаря, який за часів Другої імперії (1852-1870) проходив службу в Константині на периферії Алжиру. Саме так молодий чоловік і зацікавився трахомою - захворюванням очей, яке стало головним предметом його думок на все життя. Незабаром під час військової кампанії у східній Кабілії (Алжир) в серпні 1871 р., він несподівано захворів двостороннім хоріоретинітом, через якого практично осліп. Через місяць Поль повернувся до Європи для проходження лікування.
Повернувшись до Франції, він звертався за лікуванням до проф. Галезовского, а також консультувався з проф. де Векерою та в інших найбільших офтальмологічних клініках Парижа. У 1875 році він покинув Париж і демобілізувався з армії, щоб повернутися на малу батьківщину в Овернь - його сім`я походила з Канталя (Дієна, долина Пюї-Мері) і відкрив свою консультацію з офтальмології у Клермон-Феррані.
Кількість клієнтів стрімко зростала, не обмежуючи Поля одноманітною рутиною.
Внутрішній дух як лікаря, хірурга, дослідника і винахідника допоміг йому реалізуватися та бути обізнаним у різних напрямках спостережень та міркувань.
СТВОРЕННЯ ФРАНЦУЗЬКОГО ОБ`ЄДНАННЯ ОФТАЛЬМОЛОГІВ (SFO)
В кінці XIX століття - за часів тріумфальних наукових відкриттів - було сформовано згуртовану спільноту учасників конференцій, наукових і медичних товариств і академій, яка об`єднувала все більше і більше фахівців з усієї Європи. Одним з таких мандрівних вчених був Поль Шибре, який об`їздив всю Європу, відвідуючи академії й конгреси. Він проводив операції в Росії та Польщі, а також листуватися з колегами-офтальмологами. Нащадки Поля Шибре, безсумнівно, повинні бути йому вдячні за ті відносини з французькими та закордонними офтальмологами, які вони успадкували. Подальші досягнення в цьому відношенні, як і в багатьох інших, стали прикладом екстраординарної наступності поколінь в сім`ї Шибре.
На конгресі в Амстердамі в 1879 році д-р Шибре і д-р Мартен зробили перші кроки для створення франкомовного наукового товариства офтальмологів. Перша спроба не увінчалася успіхом, проте кілька років тому проект почав втілюватися в життя. У вересні 1882 Поль Шибре опублікував свій новий проект в журналі Clinique d`Oculistique du Sud-Ouest. А 29 січня 1883 року в Парижі почало своє існування Французьке офтальмологічне товариство (SFO).
Першим головою нового суспільства став сам Поль Шибре.Відповідно до статуту, який діє до цього дня, голова правління товариства повинен бути з провінції, а генеральний секретар повинен проживати в Парижі. Статут також наказував, що на щорічному з`їзді SFO з доповіддю може виступити представник будь-якої національності без обмежень (в 1906 році першим німецьким доповідачем став Аксенфельд).
Поль Шибре намагався подолати розбіжності між французами та закордонними членами суспільства, між приватними лікарями та професурою, між парижанами й жителями провінцій. Він наполіг на тому, щоб двері SFO були відкриті для всіх і, зокрема, для німецьких офтальмологів, які були вигнані зі спільноти від часів передачі Ельзас-Лотарингії Німецькій імперії в результаті поразки французів в 1870 році. За пропозицією Шибре, щорічний з`їзд проводився в травні, що давало можливість німецьким офтальмологам приїжджати в Париж, а французьким лікарям - приїжджати влітку в Гейдельберг. У наші дні в пам`ять про франко-німецьку дружбу Французьке (SFO) та Німецьке (DOG) товариства офтальмологів по черзі вручають щорічну медаль імені Поля Шибре.