Top

Вірусний кон’юнктивіт


ЩО ТАКЕ ВІРУСНИЙ КОН’ЮНКТИВІТ?

 

Вірусний кон’юнктивіт найчастіше вражає обидва ока. Поширити вірус від ока до ока дуже легко. Ось чому важливо обмежити потирання очей і бути обережним, щоб не використовувати одні й ті самі серветки від одного ока до іншого. Очі червоніють і набрякають. Повіки можуть злипатися вранці після пробудження. Також перед вухом може набрякати лімфовузол. Існує багато вірусів, що викликають вірусний кон’юнктивіт. Деякі можуть визивати навіть симптоми вірусного ринофарингіту. Вірусний кон’юнктивіт дуже заразний з періоду інкубації (за кілька днів до появи симптомів), а потім протягом двох тижнів. З цієї причини він може бути епідемічним, особливо в школах. Лікування вірусного кон’юнктивіту передбачає гігієнічні заходи, такі як систематичне миття рук та уникнення контакту рук з очима. Корисно кілька разів на день ретельно промивати очі фізіологічним розчином.
Більше інформації про кон’юнктивіт:

 

(1) Milazzo S, Brémond-Gignac D. Une conjonctivite bactérienne de l’enfant. Réflexions oph¬talmologiques 2010 ; 135 (15) : 46-49.
(2) Chaine G. Ophtalmologie. Ed Douin 2000 : 14-80.
(3) Mortemousque B. Les conjonctivites de l’enfant. Rosacée-allergie-infections. Réflexions ophtalmologiques 2013 ; 18 : 20-22.