Top

Алергічний кон’юнктивіт


ЩО ТАКЕ АЛЕРГІЧНИЙ КОН’ЮНКТИВІТ?

Алергічний кон’юнктивіт викликають алергени, зокрема алергени в приміщенні (пилові кліщі, цвіль, які щодня присутні в середині наших будинків і на робочих місцях), й алергени навколишнього середовища (бруд і пил, що забруднюють повітря пилок, трави, які розносяться вітром і накопичуються скрізь). Користувачі контактних лінз, які страждають від алергічних захворювань, є особливими пацієнтами та можуть мати більш серйозні симптоми, ніж інші.
Характерними симптомами алергічного кон’юнктивіту є: почервоніння очей, надмірна сльозотеча, свербіж, підвищена чутливість до світла, при цьому відчуття часто описується як «піщинка» в оці. Ми також часто відзначаємо під час алергічного кон’юнктивіту нежить. Алергічний кон’юнктивіт вражає обидва ока. У більшості випадків алергічний кон’юнктивіт асоціюється з алергічним ринітом та характеризується сезонними рецидивами. Алергічний кон’юнктивіт не заразний, на відміну від бактеріального чи вірусного кон’юнктивіту. Можливість усунути алерген допомагає лікувати основну проблему. Для очищення ока від алергенів можна використовувати фізіологічний сольовий розчин. Часто призначається системна або місцева антигістамінна терапія. У всіх випадках необхідно консультуватися з лікарем, який може визначити тип кон’юнктивіту та відповідне лікування. Ризик зараження під час бактеріального чи вірусного кон’юнктивіту дуже великий, тому вимагає суворих гігієнічних заходів, таких як миття рук до і після закрапування очних крапель, регулярне промивання очей фізіологічним розчином, використання одноразових серветок для очищення повік, та особисті рушники.

Більше інформації про кон’юнктивіт:

(1) Milazzo S, Brémond-Gignac D. Une conjonctivite bactérienne de l’enfant. Réflexions oph¬talmologiques 2010 ; 135 (15) : 46-49.
(2) Chaine G. Ophtalmologie. Ed Douin 2000 : 14-80.
(3) Mortemousque B. Les conjonctivites de l’enfant. Rosacée-allergie-infections. Réflexions ophtalmologiques 2013 ; 18 : 20-22.