Top
Секція здоров'я очей

Догляд за повіками


Багато проведених досліджень виявили негативний вплив дисфункції мейбомієвих залоз. Останні, розташовані у повіках, безперервно виділяють ліпідний шар слізної плівки, сповільнюючи випаровування. В даний час пацієнтам з дисфункцією цих залоз та супутніми захворюваннями, такими як задній блефарит, мейбоміти, розацеа, халязія рекомендуються гігієна та прогрівання повік.

 Догляд за повіками
Демодекс

Кліщі Демодекс, як правило, не шкідливі, але в деяких випадках можуть сприяти виникненню небажаних захворювань.

more

Догляд за повіками
Халязіон

Халязіон - це гаряча, червона, болюча шишка під або на повіці, яка з’являється протягом доби-двох. Його розмір може бути таким, як сочевиця чи горох, а іноді навіть оливка. Халязіон може знаходитися на зовнішній стороні повіки, де його легко помітити, але він може бути також на внутрішній стороні: ззовні повіка просто червоніє і набрякає, а щоб побачити халязіон, повіку треба вивернути. 

more

Догляд за повіками
Блефарит

Блефарит - це запалення зовнішнього краю повіки, яке може поширитися на всю повіку. При блефариті повіки червоніють і набрякають, також на шкірі повік і біля основи вій можуть утворюватися дрібні лусочки. Найчастіше одночасно уражаються обидва ока, і в області повіки відчуваються характерні для цього захворювання хворобливість і свербіж. Також можуть проявлятись: почервонінням очей, відчуттям піску в очах, печінням, свербінням та навіть виділеннями.   

more

Догляд за повіками
Ячмінь

Ячмінь - це інфекція області прикріплення вії, яка називається «волосяним фолікулом». Він являє собою невелику червону, гарячу і болючу припухлість розміром з ячмінь, розташовану на краю повіки на одній із вій. Він з'являється протягом дня або двох, а потім, коли дозріває, утворює кишеню біло-жовтуватого гною на поверхні ячменю. 

more