Top
Благодійний Фонд Théa

Боротьба з трахомою

Історія участі Благодійний Фонд Théa в Північному Камеруні сягає майже 20 років…

У середині 1990-х Всесвітня Організація Охорони Здоров’я (ВООЗ) Альянс за глобальну ліквідацію трахоми до 2020 року (GET 2020) запровадив інноваційну стратегію БЕЗПЕКИ, що поєднує медичні та хірургічні заходи з гігієнічною освітою для максимального збільшення впливу. Проте для ВООЗ лікування антибіотиками залишається важливим інструментом.

Ось чому в 1997 році ВООЗ звернулися до фармацевтичної промисловості з глобальним закликом розробити короткостроковий курс місцевого антибіотика для викорінення трахоми в бідних країнах.

Théa прислухалася до цього прохання і в 1999 році почала довгу програму розробки таких очних крапель. Ця програма повинна була тривати 8 років через тривалість клінічних досліджень і процедур реєстрації, а також із-за технічних труднощів, що виникають на стадії галена.

Другий етап програми стартував у 2008 році.

2 160 000 доз цих нових очних крапель з антибіотиками були доставлені в район Колофата в Північному Камеруні та введені медичними працівниками населенню протягом трьох лікувальних кампаній. Усього ліки отримали 115 000 чоловік.

Чому Колофата? Цей регіон, розташований на півночі країни, завжди уважно ставився до проблем з хворобами очей; тому й не дивно, що опитування, проведене O.S.F. 3 роки тому в цьому місті в рамках національної програми Камеруну по боротьбі зі сліпотою, показала, що поширеність активного трахоми у дітей у віці від 1 до 10 років становить близько 21%.

Успіх прийшов швидко.

По-перше, тому що курс лікування надзвичайно короткий: досить трьох днів лікування, вранці і ввечері. Потім, незабаром після першої кампанії, поширеність активного трахоми впала до 6,3%, а через рік після закінчення третьої кампанії знизилася до 3%.
У січні 2013 року, через три роки після останньої кампанії лікування, команда Благодійного Фонду Théa супроводі Жана-Фредеріка Шибре повернулася до Камеруну, щоб оцінити, чи буде корисною подальша кампанія. Результат цієї оцінки: у звіті про місію доктора Абду Амзи оцінка поширеності активних форм становила 5,2%.

Проведене лікування було добре перенесене хворими, без серйозних очних або системних побічних ефектів.

Тим не менш, певні села все ще потребують цілеспрямованої допомоги, і Fondation Théa планує вилікувати ще 15 000 чоловік через благодійну діяльність O.S.F. А поки ми можемо бути впевнені в одному: результати, отримані в Колофаті, дозволяють сподіватися, що рівень зараження скоро впаде нижче епідемічного рівня і хвороба буде викоренена.

 

Ліквідація трахоми зараз є реальною в Північному Камеруні, а в найближчому майбутньому – чому б і ні – у всіх інших гіперендемічних регіонах Землі.