Top
Благодійний Фонд Théa

“Справжній прогрес – це традиція, яка продовжується”

Фонд Théa має на меті розповсюджувати та сприяти у Франції та за її кордонами гуманітарним ініціативам чи ініціативам загального інтересу, що сприяють боротьбі зі сліпотою та сприяють программам оздоровлення та лікування очей.

Дані ВООЗ – серпень 2014 року

Основні факти

• У світі налічується майже 285 мільйонів людей із вадами зору: 39 мільйонів з них є сліпими, а в 246 мільйонів знизилася гостроту зору.
• Майже 90% людей з вадами зору живуть у країнах з низьким рівнем доходу.
• 82% сліпих людей віком від 50 років.
• У всьому Світі катаракта залишається основною причиною сліпоти.
• За останні 20 років відбулося різке зменшення кількості людей із вадами зору через інфекційні захворювання.
• 80% усіх порушень зору можна запобігти або вилікувати.Фонд Théa
Увічнення сімейної традиції

Попередник у гуманітарній галузі Пол Шибре (1844-1911) натрапив на трахому, яку тоді називали єгипетською офтальмією. Це страшне запалення кон’юнктиви спричинене дуже заразною бактерією, chlamydiae trachomatis, яка швидко поширюється у збіднілих домашніх господарствах. Поля переслідували образи цієї руйнівної хвороби до такої міри, що до кінця XIX століття він вважався одним із найкращих французьких фахівців з цієї хвороби. Гарячий прихильник інтернаціоналізації знань, він заснував SFO (Société Française d'Ophtalmologie: Французьке товариство офтальмологів) у 1883 р. І відразу ж відкрив членство іноземним лікарям.  

На честь пам’яті цього мецената всі нащадки Пола Шибре присвятили себе, кожен по-своєму, боротьбі з трахомою та сприяли розповсюдженню знань в області офтальмології. Після Другої світової війни Жан Шибре (1915-1989), який перетворив лабораторію, засновану його батьком Генрі, на європейського лідера, продовжував традицію, активно підтримуючи боротьбу з трахомою в країнах Північної Африки. Він також відкрив найбільший у Світі центр офтальмологічної документації (Інститут Шибре), яким користуються молоді спеціалісти з усього Світу.  

На зорі двадцять першого століття Анрі та Жан-Фредерік Шибре продовжили та зміцнили цю сімейну традицію в Laboratoires Théa шляхом надання грантів, медичної підготовки медичним працівникам, гуманітарних пожертв і фінансування наукових журналів. Надання доступу до медичного обслуговування найбільш вразливим верствам населення й обмін знаннями залишаються основною причиною існування Фонду Théa. . 

Фонд Théa
Правова та етична база

Нормативно-правова база Corporate Fondation Théa у Франції 
Corporate Fondation Théa підпорядковується французькому законодавству. Як таке, французьке законодавство не дозволяє Fondation Théa фінансувати або поставляти лікарські засоби. Такі пожертви належать до компетенції Laboratoires Théa як фармацевтичної компанії.

Corporate Fondation Théa був зареєстрований 14 квітня 2012 року.

Етичні рамки (обмеження)
Рада директорів Corporate Fondation Théa особливу увагу приділяє належному управлінню організаціями, які шукають спонсорської допомоги Фонду Théa. Беручи до уваги, що світ благодійності вимагає більше ніж коли-небудь інформації та довіри і що кошти, які надаються Фондом, будуть використовуватися відповідно до заявлених цілей, що перевірятимуться за допомогою сертифікації та зовнішнього аудиту. Corporate Fondation Théa вважає, що вона несе відповідальність перед людьми, яких вона має намір підтримати, зокрема, перед тими, хто переживає лихо, для кого та від імені яких вона виділяє значні ресурси.   

Download the "Act with the Fondation Théa " Charter

more

Фонд Théa
Досягнення спонсорської допомоги Théa

З часу свого створення в 1994 році Laboratoires Théa завжди працювали у напрямку здоров’я очей: гранти на дослідження глаукоми, продовження медичної підготовки у партнерстві з Французьким товариством офтальмологів (SFO) або Фондом University of Auvergne, різні пожертви та, зокрема, продуктів в рамках гуманітарних місій тощо. Боротьба з трахомою залишається найбільш символічною акцією, яка проводиться в рамках спонсорської підтримки Laboratoires Théa: сімейні традиції зобов’язують!

more
illustration