Top

Лікування Синдрому Сухого Ока

Як лікувати сухість очей?

Які запобіжні заходи слід вживати при сухості очей?

Слід дотримуватись кілька простих правил:

  • Уникайте приміщень із кондиціонованим повітрям, забруднених або запорошених місць, повітряних потоків, які сушать та подразнюють очі.
  • Дотримуйтесь призначень офтальмолога, який оцінить ступінь тяжкості захворювання та призначить очні краплі без консервантів для зволоження, змащування та захисту поверхні ока.
  • Виконуйте щоденну гігієну повік спеціальними очисними засобами, наприклад, використовуйте гель без консервантів для повік і вій Теагель®. Правильна гігієна повік сприяє підтримці нормальної роботи розташованих у повіках мейбомієвих залоз, які виробляють ліпіди слізної плівки. Процедури очищення корисно доповнювати 1-2-хвилинним масажем повік: попросіть офтальмолога показати, як це правильно робити. Це можна зробити за допомогою марлі, змоченої теплою водою, або відповідного гелевого засобу для очищення, або стерильними серветками для очей, спеціально рекомендованих для щоденного очищення повік (Блефаклін®).
  • Намагайтеся зволожувати повітря у приміщенні, підтримувати температуру відносно прохолодною, уникайте всіх видів диму (каміни, свічки, сигарети).
  • Перебуваючи поза приміщеннями, надягайте окуляри для захисту очей від вітру, сонця та пилу.
  • Не сидіть довго перед екраном: намагайтеся робити перерву на 5 хвилин кожні півгодини.
  • Випивайте достатню кількість води, щоб уникнути зневоднення організму (1-1,5 л на день). Також рекомендується урізноманітнити дієту за допомогою сухофруктів та горіхів (волоські горіхи, фундук …) та жирної риби (лосось, тунець, скумбрія, сардини, анчоуси … ). Ці продукти допоможуть отримати достатню кількість омега-3, що сприяє хорошій якості сліз та які позитивно впливають на роботу мейбомієвих залоз.[1]

 

Чи можу я носити контактні лінзи, якщо у мене Синдром Сухого Ока?

Все залежить від ступеня сухості очей: якщо запалення дуже інтенсивне з довго триваючими й неприємними симптомами, контактні лінзи можуть бути протипоказані та їх просто складно буде носити. У разі помірного Синдрому Сухого Ока можна спробувати носити лінзи під медичним наглядом. Можливо, буде потрібно підібрати іншу марку лінз, поки не вдасться знайти найбільш відповідну [2]. Нарешті, період носіння лінз може бути обмежений кількома годинами на день і чергуватися з носінням окулярів.

 

Чи можу я наносити макіяж, якщо в мене Синдром Сухого Ока?

Макіяж можна наносити; краще використовувати косметичні засоби для чутливих очей, їх можна знайти в аптеках. Одночасно необхідно застосовувати краплі для зволоження очей. Не можна наносити макіяж на внутрішні краї повік, щоб уникнути прямого контакту косметичного засобу з поверхнею ока,  на вії використовуйте лише туш, а тіні або олівець лише на шкірі поза лінією вій. Не використовуйте розсипні тіні для повік, краще користуватися кремами, які мають менший ризик потрапляння дрібних частинок або порошку в очі під час нанесення. Уникайте надмірно яскравих, з блискітками або перламутрових тіней або підводок для очей, які можуть містити компоненти, що дратують очі. Слідкуйте за датами закінчення терміну придатності продуктів і ретельно очищайте очі від макіяжу міцелярної водою замість молочка для зняття макіяжу. Демакіяж очей бажано проводити спеціальними гіпоалергенними засобами для повік, що не містять консервантів і дратівливих компонентів (серветки Блефаклін® або гель Теагель®). Якщо макіяж спричиняє Вам будь-які незручності протягом декількох годин, його слід наносити тільки в особливих випадках. Якщо навіть кілька годин з макіяжем посилюють Симптоми Сухого Ока, Вам краще зовсім відмовитися від нього.

 

Як реагувати у разі сухості очей?

Якщо у вас є симптоми сухості очей, важливо отримати консультацію офтальмолога, який може поставити діагноз за допомогою спеціальних тестів і призначити найкраще лікування. Якщо Ви використовуєте очні краплі для інших очних захворювань, лікар переконається, що вони не містять консервантів, які можуть погіршити сухість очей.

Лікування сухого ока базується на гігієні повік та очних краплях для змащування та зволоження очної поверхні. У цій галузі проводяться наукові дослідження та вже доступні нові ефективні продукти. Зокрема, Теалоз® Дуо містить гіалуронову кислоту – змащувач, та трегалозу, природну зволожуючу та захисну молекулу. Трегалоза, відома з 19 століття, присутня в деяких рослинах у пустельних районах, яка дозволяє їм витримувати тривалі періоди посухи. Кілька клінічних досліджень показали, що Теалоз® Дуо є принаймні настільки ж ефективним, якщо не більше, ніж будь-які інші очні краплі, що зазвичай застосовуються при сухості очей[3.4.5].

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ
ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я!

Реклама виробу медичного призначення. Засіб має побічну дію: у поодиноких випадках може спричинювати слабке подразнення очей. Перед застосуванням обов’язково проконсультуйтеся з лікарем та ознайомтеся з інструкцією. Зберігати в недоступному для дітей місці Реквізити декларації про відповідність №UA.TR.0980038-16 до 10 липня 2026. Виробник: Лаборатуар Теа, 12 rue Louis Blériot 63017, Clermont-Ferrand Cedex 2 France, www.laboratoires-thea.com

До кого звертатися, якщо у вас Синдром Сухого Ока?
У разі появи будь-яких симптомів, що вражають очі, завжди доцільно звернутися до офтальмолога. У разі сухості очей лише офтальмолог може провести деякі специфічні тести для постановки правильного діагнозу та призначення відповідного лікування. Регулярні консультації корисні для відстеження розвитку сухості очей та коригування лікувальних процедур. Якщо у вас є інші захворювання очей, пов’язані з використанням очних крапель, ваш офтальмолог переконається у відсутність консервантів, щоб не посилювати сухість очей.

Більше інформації про сухість очей:


 

Примiтки
(1) Yang Liu, M.D., Wendy R. Kam, M.S., and David A. Sullivan, M.S., Ph.D. Influence of omega 3 and 6 fatty acids on human meibomian gland epithelial cells. Cornea. 2016 August ; 35(8): 1122–1126
(2) Markoulli M et al. Contact lens wear and dry eyes: challenges and solutions. Clinical Optometry 2017:9 41–48
(3) EC Marking file THEALOZ DUO – Laboratoires Théa
(4) Schmidl D et al. Tear film thickness after treatment with artificial tears in patients with moderate dry eye disease. Cornea. 2015, 34 (4) : 421-425
(5) Matsuo T. Trehalose versus hyaluronane or cellulose in eyedrops for the treatment of dry eye. Jpn J Ophthalmol. 2004 ; 48 : 321-32