Top

Симптоми Синдрому Сухого Ока

Які симптоми сухості очей?

Як розпізнати сухість очей?

Симптомами сухості очей можуть бути:
– відчуття печіння, поколювання, піщинки в оці, свербіння або болю, труднощі з відкриттям очей вранці;
– зоровий дискомфорт, затуманення зору, нечіткість зору, та з часом перенапруження очей: це може спричинити труднощі при читанні, перегляді телевізора або керуванні автомобілем (особливо вночі);
– часте моргання очима;
– сльозотеча, яка, як це не парадоксально, може бути надмірним;
– червоні очі, а іноді й повіки;
– чутливість до світла;
– труднощі у носіїв контактних лінз.

Як діагностувати сухість очей?

Симптоми сухості очей не є специфічними, їх також можна зустріти під час алергії або очних інфекцій. Лише офтальмолог може поставити діагноз сухості очей за допомогою специфічних тестів для оцінки кількості та якості сліз.

Які можуть виникнути ускладнення від Синдрому Сухого Ока?

Недостатня кількість та якість слізної плівки спричиняють хронічне запалення очної поверхні, яке за відсутності лікування через деякий час посилюється, з посиленням і клопітким подразненням, а іноді й випадковою сльозотечею. Це може вплинути на повсякденне життя у вигляді дискомфорту або навіть болю під час носіння контактних лінз або при нанесенні макіяжу, керуванні автомобілем, читанні, перегляді телевізора або роботі за екранами.

Нарешті, поверхня очей може бути пошкоджена, особливо в області рогівки, від незначних подряпин до таких ускладнень, як виразка. Крім цього, може інфікуватися погано захищена і більш чутлива поверхня очей.

Більше інформації про сухість очей: