Top

Ячмінь, пояснення Доктора Алекса Шортта


ЩО ТАКЕ ЯЧМІНЬ?

Ячмінь – це невелика біла шишка на поверхні повіки, яка виникає в результаті закупорки одного з волосяних фолікулів, яка в часом інфікується. Це дуже поширене захворювання, але його можна ефективно лікувати. У початковій фазі потрібно прочистити заблоковану протоку волосяного фолікулу.

ЯКІ СИМПТОМИ МАЄ ЯЧМІНЬ?

Ячмінь є невеликою білою шишкою на передній поверхні повіки, яка може бути досить болючою, набряклою та червоною. Якщо ви думаєте, що у вас ячмінь, слід звернути увагу на невелику білу закупорку біля волосяного фолікула, яка викликає цей стан. Якщо ви вважаєте, що у вас ячмінь, важливо звернутися до офтальмолога, щоб перевірити, чи не призведе ячмінь до серйозної інфекції, або у вас може бути інше поширене захворювання повік, зване халязіон. Також важливо пройти обстеження на наявність блефариту, оскільки це дуже часта причина виникнення як ячменю, так і халязіону.

ЯК ЛІКУВАТИ ЯЧМІНЬ?

Лікування ячменю – це перш за все лікування будь-якої інфекції за допомогою антибіотика. Другий важливий крок лікування полягає у тому, щоб фактично видалити вію із заблокованого фолікула, це робиться простим вищипуванням цієї окремої вії та м’яким масажем області, щоб спробувати вивести заблоковані секрети та інфекцію з фолікула вій. Якщо ви думаєте, що у вас ячмінь або у вас був рецидив ячменю, досить імовірно, що у вас також є блефарит. Блефарит – хронічне подразнення або запалення країв повіки. Лікування блефариту та повторюваного ячменю полягає у видаленні бактерій, виділень, що скупчилися, разом із змертвілою шкірою з краю повіки шляхом очищення. Для очищення важливо використовувати правильний продукт, який спеціально розроблений для лікування блефариту та видалення мертвих клітин, бактерій і жиру з країв повіки.