Top

Синдром Сухого Ока, пояснення Доктора Алекса Шортта


ЩО ТАКЕ СИНДРОМ СУХОГО ОКА?

Синдром Сухого Ока – це надзвичайно поширена та серйозна проблема для пацієнтів. Поверхня ока пошкоджується і запалюється через зменшення кількості та / або погіршення якості сліз.

ЯКІ ПРИЧИНИ СИНДРОМУ СУХОГО ОКА?

Хвороба Сухого Ока або Синдром Сухого Ока – це термін, який використовується для позначення цілого ряду причин, але в кінцевому підсумку призводить до того ж самого – запалення та пошкодження поверхні ока. Однією групою причин, які зменшують вироблення сльози, є похилий вік, менопауза, прийом певних ліків, що знижують вироблення сльози, або навколишнє середовище із сухим повітрям. Інша група причин Синдрому Сухого Ока – це стани, які призводять до зниження якості сльози, такі як блефарит, стани, при яких виникає запалення поверхні ока, наприклад, алергія або дерматологічні захворювання, або використання очних крапель із консервантами.

ЯК РОЗПІЗНАТИ СИНДРОМ СУХОГО ОКА?

Синдром Сухого Ока діагностується на основі поєднання одночасно симптомів та клінічних ознак, які бачить лише офтальмолог. Тому вам дійсно потрібно звернутися до офтальмолога, якщо ви вважаєте, що у вас Синдром Сухого Ока. Симптомами Сухого Ока є подразнення, сухість або біль в очах, надмірне моргання, іноді свербіж в очах і почервоніння очей. Ознаки, які побачить офтальмолог, – це ознаки пошкодження поверхні ока, відсутність сліз або наявність сліз низької якості, та, звичайно ж, офтальмолог ретельно обстежить Вас на наявність ознак запалення на поверхні ока.

Які є запобіжні заходи при синдромі сухого ока?

Якщо Ви вважаєте, що у вас сухість очей, дуже важливо звернутися до офтальмолога, щоб підтвердити діагноз та отримати пораду про правильне лікування.

При Синдромі Сухого Ока виділяють три важливі кроки.

По-перше, потрібно з’ясувати, що може викликати сухість очей. Отже, якщо виявляється, що паціент носить контактні лінзи (носіння контактних лінз сприяє сухості очей) – це фактор, на який ми повинні звернути увагу. Інші люди працюють у кондиціонованих приміщеннях з дуже сухим повітрям, і це теж буде потрібно виправити, щоб позбутися сухості очей.

Другий крок у лікуванні сухого ока – усунути запалення та пошкодження поверхні ока, які характерні для цього стану. Для цього в першу чергу потрібно поліпшити якість і кількість сліз. Для цього потрібно лікувати будь-який блефарит.

Третій крок – необхідно лікувати запалення, і найефективніший спосіб лікування запалення при сухому оці – це використовувати спеціальні протизапальні краплі.

Якщо очі болять вранці або вночі – що робити?

При болях в очах уранці або вночі необхідно оцінити, чи є у вас Хвороба Сухого Ока, особливо блефарит, який може бути причиною Хвороби Сухого Ока.
Для цього зверніть увагу, як саме виглядають ваші очі, чи є почервоніння, ознаки запалення, і зверніться до офтальмолога. Офтальмолог проведе огляд на предмет ознак пошкодження та запалення поверхні ока, а також оцінить кількість і якість сліз.