Top

Визначення

Що таке синдром сухого ока?

Що таке Синдром Сухого Ока?

Сухість очей, або Синдром Сухого Ока є хронічним захворюванням поверхні ока, яке пов’язане з відхиленнями в складі слізної рідини та/або в її кількості.
Сльози, утворені слізними залозами, складаються з води та солі. Крім того, невелику кількість білків і ліпідів (жиру) забезпечують слизові клітини, розташовані в кон’юнктиві (тонка оболонка, що покриває білок ока) і дрібні залози (мейбомієві залози), розташовані у повіках. Регулярне моргання повіками змішує та поширює ці різні компоненти, які, таким чином, утворюють зволожуючу, змащувальну та захисну плівку, яка розташована на поверхні ока, і називається слізною плівкою.
За певних обставин порушується вироблення сліз, білків або ліпідів:

– кількість сліз може бути недостатньою за рахунок зменшення кількості їх утворення, або через надмірне випаровування;

– порушення продукції ліпідів і білків може перешкоджати утворенню ефективної захисної плівки на поверхні ока. У цьому випадку навіть трапляється збільшення продукування сліз, що викликає розрив слізної плівки, але це не покращує ситуацію, оскільки немає інших важливих її компонентів.

В обох випадках результат однаковий: поверхня ока недостатньо зволожена, а це викликає хронічне подразнення і призводить не тільки до Синдрому Сухого Ока, а навіть і до ускладнень.

Більше інформації про сухість очей: