Top

Визначення


Що таке Блефарит?

Блефарит – це запалення зовнішнього краю повіки, або всієї області повіки. При блефариті повіки червоніють і набрякають, також на шкірі повік і біля основи вій можуть утворюватися дрібні кірочки. Найчастіше одночасно уражаються обидва ока, і в області повіки відчуваються характерні для цього захворювання біль і свербіж. Також при блефариті часто трапляється почервоніння очей, відчуття стороннього тіла або «піску» в очах, печіння і свербіж в очах та виділення з очей.
Це запалення може вразити зовнішню частину повік: шкіру та вії (передній блефарит), або навіть дійти до краю повіки, який контактує з оком, і залоз (задній блефарит), або навіть одночасно вплинути як на зовнішню частину, так і на край повіки (передній і задній блефарити).
У деяких випадках блефарит асоціюється з халязіоном, ячменем та синдромом сухого ока.

РІЗНІ ВИДИ БЛЕФАРИТУ

Блефарит може вражати зовнішню частину повік: шкіру та вії (передній блефарит). Повіки червоніють, часто набрякають з дрібними струпами біля кореня вій.
Він також може досягати краю і внутрішньої сторони повіки, що контактує з оком, і мейбомієвими залозами, що знаходяться там (задній блефарит): у цьому випадку на ободі можуть з’явитися білі крапки.
Блефарит може бути одночасно як передній, так і задній, а це означає, що він може вражати як шкіру, край, так і внутрішню сторону повік.

Більше інформації про блефарит:

[i] 2007 Report of the International Dry Eye WorkShop (DEWS). The Ocular Surface 2007; 5(2) / http://www.tearfilm.org/dewsreport/pdfs/TOS-0502-DEWS-noAds.pdf