Top

Визначення


Які основні форми алергічних реакцій на очах?

Алергічний кон’юнктивіт

 

Найпоширенішою формою алергічних захворювань очей у дорослих, а також у дітей є алергічний кон’юнктивіт. Він проявляється як реакція гіперчутливості до алергенів навколишнього середовища. Алергічна реакція зачіпає кон’юнктиву, слизову оболонку, яка покриває очне яблуко («білок» ока).

Розрізняють декілька типів алергічних кон’юнктивітів.

Сезонний алергічний кон’юнктивіт викликаний гіперчутливістю до пилку. При такому типі відбувається розвиток алергічних реакцій навесні та на початку літа. В іншу частину року симптоми алергії не проявляються.

Цілорічний алергічний кон’юнктивіт вражає в основному дорослих. Він триває протягом всього року і ніяк не пов’язаний із сезонними змінами. Розвиток цього типу кон’юнктивіту пов’язаний з постійною присутністю алергену.

Подібний тип реакції на вплив навколишнього середовища може також стати причиною атопічного кон’юнктивіту, який зазвичай проявляється одночасно із загальними ознаками атипії, як у випадках екземи або астми.

 

Кератит

Кератокон’юнктивіт також є різновидом очних алергічних реакцій. Він зустрічається досить рідко, проте викликає важкі ураження очей.

Весняний кератокон’юнктивіт є серйозною формою кон’юнктивіту у дітей. Він вражає в основному хлопчиків у віці від 4 років до періоду статевого дозрівання.

У кожному другому випадку цей стан асоціюють з іншим типом алергічних реакцій з боку очей, три пацієнти з десяти мають в анамнезі атопічне захворювання. Це – реакція гіперчутливості на вплив факторів навколишнього середовища, однак можлива і генетична схильність.

 

Алергічні реакції на повіках

 

 

Алергічні реакції можуть проявлятися на повіках, найчастіше у вигляді екземи, але нерідко в цей процес залучено безліч чинників. Наприклад, в разі хронічного блефариту (блефарит – запалення повік) у дорослих алергія відіграє провідну роль.

 

 

 

 

 

 

Більше інформації про алергію: