Top

Причини блефариту

Які причини блефариту?

 

Причини блефариту

 
Найпоширеніша причина – інфекційна (стафілокок). Передній блефарит, з червоним висипом плямами, що вражає шкіру повіки та вії, може мати алергічне походження. Алергія може бути викликана продуктами, які були нанесені на повіку (макіяж, креми …) або тими, що присутні в повітрі (пилок …). Якщо є підозра на алергію, будь ласка, проконсультуйтеся з алергологом, щоб визначити, які речовини могли це викликати, та подалі намагатися уникнути повторення захворювання.
 
 
Деякі захворювання шкіри, такі як псоріаз або екзема, можуть вразити шкіру повік.
 
Ще однією причиною може бути інфекція (герпес, золотистий стафілокок, демодекс …). У цих випадках також може бути висип на повіках.
 
 
 
Задній блефарит може бути запальним процесом, як частина імунних захворювань, таких як синдром Шегрена (хвороба з безліччю проявів, включаючи проблеми із суглобами та сухістю очей, яка вражає шкіру по всьому тілу). Але найчастіше блефарит виникає через порушення функції мейбомієвих залоз. Ці крихітні залози, розташовані на краю повік, відповідають за вироблення ліпідів (жирів), які утворюють «мейбум» і змішуються зі сльозами для змащування поверхні ока.
 
 
 
 
Іноді ці залози запалюються:
Коли мейбум закупорює отвір залози, який потім з’являється у вигляді маленької білої крапки.
При певних захворюваннях, що вражають як обличчя, так і повіки, таких як розацеа, себорейний дерматит. Ці захворювання характеризуються запаленням та надмірним виробленням шкірного жиру та мейбуму у повіках. Пустули (плями) можна побачити на обличчі або шкірі голови та по краю повік.

 

 

Більше інформації про блефарит: