Top

Причини Алергії


Які чинники провокують алергію?

Слід розрізняти сезонні та хронічні алергени. Вони по-різному впливають на організм, тому їх слід лікувати окремо.

 

Найчастішою причиною сезонного алергічного кон’юнктивіту є пилок рослин. За оцінками, від 10 до 40% світового населення страждає алергією на пилок у весняний період, і ця кількість невпинно зростає протягом останніх тридцяти років. Вираженою алергенність має, зокрема, пилок анемофільних рослин (анемофілія – запилення вітром). Це дуже легкий пилок, який продукується рослинами в значних кількостях, переноситься вітром і розсіюється всюди. До анемофілів відносяться трав’янисті рослини, які складають важливу ботанічну групу. Наприклад, це кормові трави в садах, на узбіччях, зернові та злакові культури на сільськогосподарських полях. Пилок деяких дерев також має високу алергенність (береза, кипарис, дуб, тополя).

Інші алергени, які називають «побутовими» алергенами, призводять до розвитку хронічних форм алергічних реакцій на очах. До побутових алергенів відносяться пилові кліщі, домашній пил, частинки епідермісу, цвіль. Ці алергени постійно присутні в будинку, тому симптоми зберігаються постійно.

Забруднене повітря (озон, дим з великою кількістю хімічних речовин) також може сприяти розвитку алергічних реакцій, у тому числі подразнювати слизові оболонки очей.

Анамнез алергічних захворювань й атопічних симптомів у пацієнта може пояснити виникнення деяких захворювань очей, а також реакцій на контактні лінзи й інгредієнти косметичних засобів.

 

Слід зазначити, що люди з харчовою алергією, наприклад, алергією на морепродукти, або алергічними реакціями на укуси або ін’єкції (алергія на укуси бджіл або алергічні реакції на пеніцилін) зіштовхуються з негайною появою симптомів алергічної реакції на очах.