Top

Лікування ячменю

Як лікувати Ячмінь?

Слід вжити деяких запобіжних заходів

Якщо у Вас часто з’являється ячмінь, ви повинні мати бездоганну гігієну рук і повік.
– Уникайте натирання очей
– Тримайте руки в чистоті, регулярно миючи їх
– Обережно змивайте макіяж з очей
– очищати повіки за допомогою  засобів, спеціально розроблених офтальмологами для цих цілей: наприклад, вологі очищаючі серветки для гігієни Блефаклін®, або гіпоалергенний гель для повік Теагель®.
Також бажано проконсультуватися з лікарем, щоб перевірити, чи немає у вас захворювання, яке сприяє зараженню.

Що робити, якщо у вас Ячмінь?

У разі виникнення ячменю потрібно очистити уражену ділянку, наприклад, ватним тампоном, змоченим косметичним гіпоалергенним гелем для повік Теагель®, або очищуючими серветками для гігієни повік (Блефаклін®). Накладання чистих теплих компресів допоможе вивести гній і полегшити біль.
При розкритті зовнішнього ячменю, яке зазвичай відбувається через тиждень після виявлення перших ознак запалення, видаліть гнійний вміст і скоринки за допомогою серветки Блефаклін®, яка крім очищення, продезинфікує край повіки, а екстракти центелли азіатської і ірису флорентійського, вітамін А і цинк сприятимуть швидкому загоєнню.
Якщо через тиждень ячмінь залишається незмінним, а гній все ще присутній, незважаючи на використання компресів, не намагайтеся розкрити його самостійно, оскільки ви ризикуєте отримати більш серйозну інфекцію. Зверніться до лікаря, який призначить правильне лікування.
При виникненні внутрішньої ячменю необхідно негайно звернутися до лікаря.
Якщо ячмінь виникає повторно, слід також звернутися до лікаря і пройти комплексне медичне обстеження, щоб виключити ймовірність захворювань і станів, що сприяють розвитку інфекцій. Щоденна гігієна повік із використанням відповідних засобів зменьшить ризик рецидивів. Теплі компреси накладаються на 5 хвилин на закрите око з наступним масажем повік.

Ускладнення ячменю

У рідкісних випадках, коли ячмінь не розкривається, може знадобитися його хірургічне видалення під місцевою анестезією, щоб дренувати гній і забезпечити загоєння. Для цього потрібно звернутися до офтальмолога.
Якщо у вас часто виникає ячмінь, то обов’язково зверніться до свого лікаря та проведіть обстеження, щоб переконатись, що у вас немає захворювання, яке сприяє зараженню.
Також для профілактики рецидивів ячменю рекомендується використовувати для щоденної гігієни повік тільки спеціальні засоби, призначені як для очищення і догляду, так і для усунення провокуючих ячмені хвороботворних мікроорганізмів.
Якщо ви страждаєте на супутні захворювання очей, щоденне використання зволожуючих та захисних очних крапель, таких як Теалоз® Дуо, може полегшити симптоми.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я!
Реклама виробу медичного призначення. Засіб має побічну дію: у поодиноких випадках може спричинювати слабке подразнення очей. Перед застосуванням обов’язково проконсультуйтеся з лікарем та ознайомтеся з інструкцією. Зберігати в недоступному для дітей місці Реквізити декларації про відповідність №UA.TR.0980038-16 до 10 липня 2026. Виробник: Лаборатуар Теа, 12 rue Louis Blériot 63017, Clermont-Ferrand Cedex 2 France, www.laboratoires-thea.com

Більше інформації про ячмінь: