- A-
- A+
ЩО ТАКЕ ХАЛЯЗІОН?
Халязіон – дуже поширена проблема повік, в основному це дуже велика шишка на повіці. Зазвичай вона знаходиться глибоко всередині повіки, тому що це викликано закупоркою однією з основних сальних залоз, так званої Мейбомієвої залози, яка знаходиться досить глибоко всередині. Якщо з’являється біль, набрякає повіка, якщо до ока боляче торкатися, ви можете припустити, що це халязіон. У ранній стадії халязіону може сильно опухнути вся повіка. Зазвичай при лікуванні антибіотиками або протизапальними засобами халязіон поступово зменшується в розмірах і зникає. Однак бувають випадки, коли після гострої фази халязіону залишається припухлість через кісту в області повіки, для дренування якої буде потрібна операція.
ЯК ВІДРІЗНИТИ ХАЛЯЗІОН ВІД ЯЧМЕНЮ?
Ячмінь – це закупорка одного з волосяних фолікулів на передній поверхні повіки. Ячмінь зазвичай являє собою невелику білу пляму або грудку на самій передній поверхні повіки. Халазион – це інша справа, бо це закупорка сальних залоз, розташованих набагато глибше у повіці. Халязіон є набагато глибшою та більшою пухлиною, і ви не зможете побачити білу пляму на передній поверхні повіки. Ячмінь має тенденцію дуже швидко проходити, якщо трохи обробити область плями м’якими антибіотиками. Цьому також може допомогти вищипування вій або стиснення плями, щоб полегшити виділення. Для лікування халязіону звичайно потрібно набагато більше часу, і зазвичай потрібне лікування антибіотиками, таблетками або маззю, а іноді навіть може знадобитися операція, якщо кіста або пухлина не зникнуть.
ЯК ЛІКУВАТИ ХАЛЯЗІОН?
Лікування халязіона залежить від стадії захворювання. На початку, коли вперше розвивається халязіон, повіка дуже сильно набрякає та запалюється. Лікування на цій стадії полягає у зменшенні запалення та лікуванні будь-якої інфекції, тому важливі антибіотики та протизапальні засоби. Пізніше, коли запалення, почервоніння і біль зменшаться, може залишитися кіста або велика пухлина в глибині повіки. На цьому етапі ми рекомендуємо прикладати тепло до повіки. Якщо це не допомогло, і на повіці все ще залишається велика шишка, може знадобитись операція по дренуванню цієї кісти.
ЩО МЕНІ РОБИТИ, ЯКЩО У МЕНЕ ХАЛЯЗІОН?
Якщо у Вас халязіон або Ви думаєте, що у Вас може бути халязіон, важливо звернутися за порадою до офтальмолога. Причина полягає в тому, що на ранній стадії халязіона, стадії гострого халязіона, повіка насправді може бути інфікована, або заблокована залоза, яка викликає халязіон, може мати інфекцію. Тому важливо визначити, чи потрібно Вам лікування антибіотиками чи ні. Ви повинні використовувати протизапальне лікування, щоб зменшити набряк і біль. Як тільки зникне гостра припухлість і запалення, у вас може з’явитися залишкова кіста або шишка на повіці. Якщо так станеться, то офтальмологу доведеться виконати невелику процедуру дренування цієї кісти.
ЯКІ ЗАПОБІЖНІ ЗАХОДИ СЛІД ВЖИТИ?
Якщо у Вас розвинувся халязіон, то дуже ймовірно, що у Вас є блефарит. Блефарит – це стан, при якому виникає запалення краю повіки, через яке сальні залози повіки стають більш схильними до закупорки, запалення й інфікування. Важливо звернутись до офтальмолога, щоб перевірити себе на блефарит і при необхідності пройти курс лікування. Якщо Ви страждаєте від рецидивуючого халязіону, який з’являється, проходить, але потім знову з’являється у іншій частині повіки, або в тому ж місці, дуже важливо, щоб Вас знову перевірили на блефарит. Можливо, Вам знадобиться тривале лікування, щоб запобігти повторному розвитку халязіону.
ЯК МОЖНА ЗАПОБІГТИ ХАЛЯЗІЇ?
Якщо у Вас з’являється все більше і більше халязіонів, тобто у Вас може бути множинна халазія, то досить імовірно, що у Вас блефарит, скоріш за все, задній блефарит. У цьому випадку Вам необхідно звернутися до офтальмолога та з’ясувати, чи потрібне лікування для запобігання повторюваного розвитку халязіону. Офтальмолог, швидше за все, порекомендує Вам використовувати гігієнічні серветки для повік для видалення пилу, змертвілої шкіри, скупчень жиру з країв повік. Такі серветки як Blephaclean®, дуже ефективний і безпечний засіб для цього. Ще одне лікування, яке може значно допомогти при задньому блефариті та рецидивуючій халязії, це прогрівання повік, щоб розтопити жир і допомогти йому витікати із залози та змащувати повіки. Останнє, що ми можемо зробити, якщо у вас блефарит і рецидивна халязія, – це використовувати якісне змащення, щоб зменшити запалення та подразнення на поверхні ока.